bemutatkozunk

A KOPO CSAPAT azért alakult, hogy hasznosítsuk azt a tudást, amelyet a  Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar állatvédelmi szakjogász képzésen  megszereztünk és gyakorlati eredményeket érjünk el az állatvédelem területén.
 
Közös alap mindnyájunknál az állatok szeretete. Többen közülünk többféle állattal élnek együtt otthonukban, így összesen jelenleg 20 állatunk van.
De mi nemcsak az otthoni állatainkért szeretnénk tenni, hanem mindazokért az állatokért, akik nem kapják meg a megfelelő törődést, ellátást. Ehhez nagyon sok alapismeretet kell eljuttatni minél több emberhez, és el kell érni, hogy régi, rossz állattartási szokások megváltozzanak.
 
A felelős állattartásra nevelést már gyermekkorban érdemes elkezdeni, hogy aztán felnőttként is felelősen vállaljanak állatot, csak akkor ha jó gazdaként biztosítani tudják a számukra a megfelelő életfeltételeket. Tisztában legyenek vele, hogy az állattartás felelősség, sok törődést, gondoskodást, időt és költséget igényel.
 
Úgy gondoljuk ebben változásokat akkor fogunk tudni elérni,  ha az állatvédelmi ismereteket közel visszük az emberekhez különböző tájékoztató anyagokon, ismeretterjesztési programokon, projekteken keresztül.
 
A másik, hazánkban alapvető probléma, hogy rengeteg állat bántalmazásnak, állatkínzásnak van kitéve. Ezt a problémakört a jogszabályok következetes betartatásával, a közigazgatási hatósági szankciókkal (pl. állatvédelmi bírság, állattartástól eltiltás), intézkedésekkel és büntetőjogi jogkövetkezményekkel (pl. szabadságvesztés) látjuk kezelhetőnek. Ennek érdekében szeretnénk jogi segítséget nyújtani a minket megkereső embereknek, szervezeteknek, ha hatósági eljárások megíndítása kapcsán jogi kérdésük merül fel.

küldetés, tervek és értékek

Célkitűzés

Napjainkban nagyon sok állat kerül utcára, vagy kerül méltatlan helyzetbe. Csapatunk ennek minimalizálásán dolgozik. Reméljük, hogy munkánk eredményeképpen az állatok helyzete javulni fog.

Projektjeink sokfélesége

Folyamatosan dolgozunk azon, hogy népszerűsítsük projektjeinket és minél több embert érjünk el. Hiszünk abban, hogy az összetartásunkban és a közös erőfeszítéseinkben van az erősségünk.

Állatok és a jog

Az állatok nem tudják jogaikat képviselni, helyettük, nekünk embereknek kell érdekükben eljárnunk. Az állatok védelmét a hatályos jogszabályok következetes betartatásával és esetlegesen új szabályok kezdeményezésével segíthetjük és a felelős állattartással kapcsolatos ismeretek minél szélesebb körű terjesztésével, hogy mindenki ismerje a betartandó szabályokat.

CSAPATUNK

dr. Korom Ildikó

Jogi pályafutásom során korábban hosszabb-rövidebb ideig közigazgatási és államigazgatási területen is elhelyezkedtem, azonban 2017 óta leginkább magánjogi területen dolgozom. A természet szeretete és az állatok iránt érzett tisztelet mindig is jelen volt az életemben. A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Állatvédelmi szakjogász képzését elsősorban abból a célból végeztem el, hogy az itt megszerzett illetve a már rendelkezésemre álló jogi tudással az állatvédelemben tevékenykedők munkáját segíthessem minél magasabb szakmai színvonalon. Az állatvédelemmel kapcsolatos eljárások során ugyanis sok esetben merülhet fel olyan szituáció (így pl. egy állatkínzás gyanúja miatt indítandó büntetőeljárás során a feljelentés vagy az azt elutasító panasz megírása vagy jegyző mint állatvédelmi hatóság előtt indítandó eljárás), amikor a jogot érvényesítőknek (legtöbbször állatvédelmi szervezeteknek) tényleges jogi segítségre van szükségük. Elsődleges célom az ezekben történő segítségnyújtás. Másrészről azt gondolom, hogy a felelős állattartásra való nevelést már gyermekkorban el kell kezdeni, fontos a minél több és minél hasznosabb információ átadása, így ebben is szeretnék segítséget nyújtani.

dr. Farkas Adrienn

Munkám során több éves tárgyalótermi, polgári peres gyakorlatot szereztem, húsz éve dolgozom a biztosítási és kártérítési jogterületen. Ez idő alatt rálátást kaphattam a bírósági és hatósági elektronikus eljárásokra, a szervezési és vezetői feladatokra, a stratégia alkotás és üzleti terv készítés bizonyos szintjeire. A Miskolci Egyetem Állatvédelmi szakjogász képzését azért végeztem el, hogy az eddigi ad-hoc önkéntes állatvédelmi tevékenységemet, a jogi tudásommal és a fenti területeken megszerzett szakmai tapasztalatommal is támogatni tudjam. Különösen érdekel az állatvédelem helye és szerepe a nagy egészben. A környezet- és természetvédelem vonatkozásában, a fenntarthatósággal összefüggésben, de ugyanígy az állatvédelem és az állatokkal való bánásmód hatása a társadalomra és az egyén szellemi- és fizikai állapotára. Szűkítve a kört, szívügyem a foxik és a rókák. Két örökbefogadott foxival osztjuk meg az életünket.

dr. Bodor Katalin

Jogászként az elmúlt években a közigazgatásban dolgoztam. A sors furcsa játéka, hogy gyerekként féltem a kutyáktól, majd később- Diégó kutyámnak köszönhetően- az elesett állatok mentésére „tettem fel” minden szabadidőm. Szerencsére számtalan kutyát sikerült szocializálni, rehabilitálni és megfelelő gazdához adni. Saját mentett ebeim is különböző igényekkel rendelkeznek, pl. van, aki epilepsziája vagy éppen diszfunkcionális viselkedése miatt egészen más mozgásszükséglettel bír, mint falkatársai, ezek ellensúlyozása érdekében a kutyás akadályfutás és az arra való felkészítés terén is jelentős tapasztalatot szereztem. A bajba jutott állatok megsegítése iránti elhivatottságomat igyekeztem belevinni munkámba, így az állattartási szabályok betartatását mindig kiemelten fontosnak tekintettem. Annak érdekében, hogy a helyi közigazgatásban végzett munkámat, valamint a civil állatvédelmi tevékenységemet minél pontosabban végezzem, 2023-van állatvédelmi szakjogászi végzettséget szereztem a Miskolci Egyetemen. Azt gondolom, illetve tapasztalom, hogy az állatvédelem, az állatok megfelelő tartása területén még rengeteget kell tanulnunk, de nem csak az állattartóknak szükséges a további ismeretek elsajátítása, hanem a hatóságoknak, a jogalkalmazóknak is szüksége van arra, hogy segítséget kapjanak a jog állatvédelmi útvesztőiben eligazodni. Legyen a felelős állattartás a menő!

dr. Pozsgai Eszter

Oktatás és kultúra  területen dolgoztam korábban. Környezetemben élő hányatatott sorsú állatok helyzete sarkalt arra, hogy jogi ismereteimet az állatvédelemben kamatoztassam tovább. Ennek érdekében elvégeztem a Miskolci Egyetem Állatvédelmi szakjogász képzését. Több örökbefogadott állatunk van (kutyák, macskák, teknős, halak). Legújabb tagunkkal, Mollyval, akit a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítványtól fogadtunk örökbe. El kezdtük a kereső/mentőkutya képzést. Jelenleg haladó szint következik. Molly különlegessége, hogy fél szemére lát, de így tökéletesen helytáll. Nagyon büszke vagyok Rá. Örülök, hogy Baráti Csapatunk megalakult, mert a kihívások nem kicsik, de közös erővel megugorhatók.

Elkötelezettek vagyunk az állatok védelmében és helyzetük javításában